Uncategorized

Coffee: five pros and cons

Coffee: five pros and cons

Pić czy nie pić kawy – każdy decyduje za siebie. Nadzieję, że część naszych argumentów pomoże Ci podjąć decyzję w tej skomplikowanej kwestii.

1. Kawa pozostaje młody
Rzeczywiście, herbata jest bogata w przeciwutleniacze, które zapobiegają starzeniu się. Przeciwutleniacze zapobiega wolne rodniki tlenu do niszczenia normalnych komórek organizmu i wywołują wszystkich rodzajów guzów. Jak według ekspertów amerykańskich wyglądać młodo i zdrowo, dzień należy pić 1-2 filiżanek kawy.

2. Kawa pobudza mózg
Wielu zgodzi się, że pobudza do kawy i pomaga myśleć. Kofeina zwiększa dopływ krwi do mózgu, a tym samym ma pozytywny wpływ na wydajność. Poprawia czujność i uwagę, szybsze przetwarzanie informacji. Niemiecki badacze stwierdzili, że wydajność mózgu spowodowane kawy zwiększyła się o 10%.

3. Kawa eliminuje stres
Aromat kawy pomaga radzić sobie ze stresem wynikającym z braku snu. Koreańskich, niemieckich i japońskich naukowców wykazały, że zapach palonych ziaren kawy prowadzi do zmian w genach i produkcji białek w mózgu. To z kolei przyczynia się do pokonania stresu.

4. Kawa pomaga schudnąć
Po pierwsze, sam kawy zmniejsza apetyt. Ale oprócz tego, aby pozbyć się zbędnych funtów, brazylijscy eksperci doradzają, aby nie pić kawy i przetrzeć. Wystarczy dwa razy dziennie przez miesiąc do wcierania w mieszaninie obszarów problemowych na bazie kofeiny, a po chwili obwodu talii i bioder obniżonej. Przynajmniej się u 80% kobiet, które brały udział w eksperymencie.

5. Kawa zwiększa libido
Drink pobudza mózg, które są odpowiedzialne za pożądanie seksualne. Chociaż brytyjscy eksperci twierdzą, że kawa zwiększa libido nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Pod wpływem kofeiny zwiększa potrzebę i częstotliwość powtarzania aktów seksualnych. Ale ważne jest, aby nie przesadzić: kawa zwiększa seksualność tylko wtedy, gdy jest pijany w małych ilościach i od czasu do czasu.

5 r easons aby zastanowić się, czy trzeba, że ​​kawę

1. Kawa zwiększa ciśnienie i złe dla serca
Od kawy zaleca się być ostrożni ludzie, którzy cierpią na nadciśnienie – on znacznie zwiększa ciśnienie krwi. Ponadto Włoscy naukowcy odkryli, że osoby z wysokim ciśnieniem krwi o smaku napoju może doprowadzić do nadciśnienia. Dwie lub trzy filiżanki kawy, oczywiście, że nie powodują wiele szkód, ale pije go z wiadrami po prostu nie jest to konieczne.

2. Kawa bezsenność
Jak już wspomniano, Kawa pobudza układ nerwowy. Ale tu musimy być bardzo ostrożni, ponieważ zwiększona ilość kofeiny powoduje nerwowość i bezsenność. W związku z tym, wieczorem jest lepiej ograniczyć się do kawy. Chociaż są też tacy, na których działa lepiej nasennego napój.

3. Kawa liście zabarwione zęby
jeśli zauważy, ludzie kawa nie bardzo białe zęby. Masło kakaowe i ciężkie węglowodany, kawa i cukier przyczynia się do pojawienia się żółtego tablica na zębach. Ale żółty od kłopotów kawy tylko z estetycznego punktu widzenia – próchnicy zębów lub choroby dziąseł nie powoduje napój.

4. Kawa wzrasta cholesterol
kafestolu, który jest zawarty w kawie, co znacznie zwiększa poziom cholesterolu we krwi. Większość tego kafestola w espresso, kawy, gotowane w rodzaju pot «prasy francuskiej» (French press), a “w stylu skandynawskim, kawa (kawa parzona z ziaren, palona czosnku przetarł na szalce). Holenderscy naukowcy odkryli, że spożywanie pięciu filiżanek kawy w francuskiej codziennie przez cztery tygodnie poprawia poziom cholesterolu we krwi o 6-8%. Nawiasem mówiąc, w kawie bezkofeinowej również kafestolu.

5. kawa jest wciągająca
Kofeina – lek działa na mózg, który jest odpowiedzialny za uzyskanie przyjemności kochanka Vascular system kawy zależy od pachnącego napoju, a więc odmawia pełni działać bez porcji dopingu… Poległych pod uczuciem kawy człowiek bez rano kubek ulubionego drinka czuje się przygnębiony, nie mogąc oprzeć się senności jest problem z ciśnieniem, często cierpi na bóle głowy.

Advertisements